Top 5 arab hotel
Az Ezeregyéjszaka fényűző kényelme
Nincs még egy hely a világon, ahol jobban értenének a luxushoz, mint Dubaiban. Legyen szó a legdrágább, a legmagasabb, a legkülönlegesebb formájú, vagy a világ egyetlen hét csillagos hoteljéről, mind a legek városában várja a költekezni vágyó vendégeket. A gombamód szaporodó újabb és újabb csúcsszállodák a keleti kényelem minden pompájával csábítják a turistákat. Míg Abu Dhabi a Száguldó Cirkusz szerelmeseit várja elképesztő luxussal, addig az ezeréves kényelem híveinek irány Kairó, ahol lenyűgöző panoráma fogad a gízai piramisokra.
Burj Al Arab – Dubai
A világ első 7 csillagosnak kikiáltott, legtöbbet fényképezett hotelje a legendás Burj Al Arab szálloda, mely Dubai első számú látványossága. A vitorlát formázó hotel közvetlenül a Jumeirah Beach-en fekszik. A hotel az Emirátusok egyik legdrágább hotelje, mely a sejknek és népes családjának is kedvenc szállodája. A Burj Al Arab jelentése az Arabok Tornya, 321 méteres magasságával az egyik legmagasabb szálloda a világon. Egy mesterséges szigeten található, 280 méterre a parttól, amellyel saját híd köti össze. A belső terek nagy része 24 karátos arannyal vagy a különleges, olasz statuario márvánnyal vannak borítva. Utóbbi anyaggal dolgozott egykor Michelangelo is. Arannyal pedig nem csupán a falakon, de egy izgalmas, alkoholmentes ital összetevőjeként is találkozhatunk a szállodában. A Burj Al Arab vendégei igénybe vehetik az épület tetején található helikopter leszállóhelyet, de a hotel igény esetén biztosít egy fehér Rolls Royce-t is, saját sofőrrel. A legfelső emeleten található a világ legmagasabben épült teniszpályája is, ami a kör alakú teraszra, leszállópályára épült. 2005-ben a Dubai tenisztornára érkező svájci teniszcsillag Roger Federer és az amerikai bajnok Andre Agassi ebben a különleges környezetben játszhatott egy barátságos mérkőzést. A szállóvendégek kényelméről minden emeleten külön recepció gondoskodik. A hotel különleges kulináris kalandot is kínál. Kilenc étterme közül az egyiknek igazán szokatlan kilátása van a tengerre, mivel vacsora közben nem a csillogó víztükörben gyönyörködhetünk, hanem az Arab-öböl víz alatti világának gazdagságát csodálhatjuk meg az óriási akváriumokban.
Al Maha, a Luxury Collection Desert Resort & Spa – Dubai
Míg a Burj al Arab vendégei az Arab-öböl türkizkék vizében gyönyörködhetnek, az Al Mahában megszállókat a sivatag látványa varázsolhatja el. A beduin hagyományokat kortárs luxussal vegyítő hotel a dubai dűnék élővilágának megőrzésére létrehozott természetvédelmi területen található. A gazellákon kívül itt él az arab bejza is, amely egy szívós, sivatagi antilopfaj. Ezeket a csodás állatokat a vendégek megfigyelhetik a saját villáik előtt található napozóteraszokról és a panorámás medencékből is. A szálloda minden lakosztálya egy-egy különálló épületben kapott helyett a sivatag dűnéi között, így az idelátogatók nem csupán elegánsan, hanem valóban nyugodtan pihenhetnek. Azok, akik a beduin stílusban berendezett lakosztályokat választják, nem csupán antik arab bútorok között pihenhetnek, hanem egy festőállvány előtt állva kipróbálhatják magukat művészként is. A királyi lakosztály vendégei két hálószobában is pihenhetnek, és vacsorájukat a saját nagy teraszukon fogyaszthatják el. A sivatagi kényeztetést a délkelet-ázsiai és közel-keleti aromaterápiás hagyományokon alapuló spa-kezelések teszik teljessé.
Yas Viceroy – Abu Dhabi
A különleges épületek és a Forma-1 megszállottjainak érdemes egy kis időt eltölteniük az Abu Dhabiban található Yas szigeten épült Viceroy szállodában. A finom, hófehér hullámokat formázó, fémszerkezetes épület két szárnyát összekötő híd alatt fut a Forma-1 Abu Dhabi Nagydíj pályája, így a hotel vendégei finom koktélokat szürcsölve, akár a szobájuk teraszáról is követhetik a versenyt vagy az időmérő futamokat a meleg, sivatagi novemberben. A Viceroy hotel azonban nem csupán egy kényelmes lelátó, belső tereinek kialakítása önmagában is különleges, szokatlan élményt nyújt. A szálloda extravagáns külsejéhez illeszkedik a 499 szoba szürkére, drappra és fehérre hangolt futurisztikusan elegáns belsőépítészeti kialakítása is. A hotel 11 étterme és bárja az izgalmas terekhez méltó kulináris kalandokat kínál. Az idelátogatók kóstolhatnak itt japán, délkelet-ázsiai, indiai, de helyi specialitásokat is. A tetőn feszített víztükrű medencében is lazíthatnak a vendégek, majd ahogy leszáll az este, nem csupán a hotel melletti kikötő esti fényeiben gyönyörködhetnek, hanem az épület oldalán megjelenő fényjátékban is.
Nour el Nile - Egyiptom
A Nílus évezredek óta minden évben életet lehel Egyiptom sivatagos földjébe. A 19. században a piramisok földjére látogatók Luxor és Asszuán között dahabeah-nak nevezett vitorlásokon tehették meg az utat a nagy folyón. A Nour el Nil vállalkozás alapítói úgy gondolták, felelevenítik ezt a szép és kényelmes utazási formát, amely az elegáns, új hajókkal maga is maradandó élménnyé válik. Az egyiptomi hajóépítő mesterek által, tradicionális módon épített hajókon kifinomult lakosztályokat alakítottak ki. A Meroe a legnagyobb hajó a négytagú flottából. A tágas kabinokon kívül a szalonban és a nagyvonalúan kialakított fedélzeten is pihenhetnek az utasok. A hatnapos utazás során a hajó vendégei többek között megtekinthetik El Kab csodálatos nekropoliszát, fürödhetnek a Nílusban egy csak hajóval megközelíthető szigeten, sőt sivatagi sétát is tehetnek ősi hieroglifákkal díszített sziklákhoz. A Nour el Nil hajóin nem csupán a belsőépítészeti kialakítás tükrözi a modern elegancia és a hagyományok találkozását, hanem a menü is. Olyan igényesen elkészített tradicionális egyiptomi fogásokat kóstolhatnak a vendégek, mint a frissen fogott nílusi sügér, vagy a falafel. Ha a hajók utasai még elidőznének Egyiptomban, a Nour el Nil luxori vendégházában kifinomultan könnyed környezetben pihenhetnek.
Four Seasons First Residence Cairo – Egyiptom
Kevés szállodából van olyan fenséges kilátás, mint a Four Seasons First Residence Cairo ablakaiból. A 262 klasszikus eleganciával berendezett tágas szoba, és az 51 lakosztály némelyikéből kitekintve a kairói botanikus kertek fái és a város magas épületei fölött szinte lebegni látszanak a gízai piramisok. Az egyiptomi Óbirodalom három fáraójának, Hufunak, Hafrénak és Menkaurénak az i.e 2500 körül épült hatalmas síremlékei mindössze egy órányi autóútra találhatóak a hoteltől. Azok, akiket a jelen csodái jobban vonzanak, belevethetik magukat a kairói utcák színes-szagos forgatagába is. A vendégek azonban a szállodában időzve is kellemesen tölthetik az időt. Nem csupán saját szobáik és lakosztályaik márvánnyal borított fürdőszobáiban frissülhetnek fel, hanem a szálloda wellness-részlegének szolgáltatásait is igénybe vehetik. A hotel izgalmas kulináris kalandokat is kínál szállóvendégeinek. A teaszobában megkóstolhatjuk az egyiptomi módon felszolgált délutáni teát, amelyet finom, szirupos helyi édességekkel tálalnak. Este nehéz dönteni, hogy a STRADA étterem olasz fogásaival, vagy az Aura modern libanoni ízeivel kényeztessék magukat az utazók. Az Aura kínálatában izgalmas libanoni borokat is lehet kóstolni.